worldoffcb

The end is near...

Barcelona - Osasuna meccsértékelő

2017. április 27. - A23

A címet természetesen jó értelemben tessék érteni. Az Osasuna látogatásától senki nem várt sokat, unalmasan is kezdődött a meccs, de megérte végignézni.

A vendégek céljának még a sok kapott gól megúszása sem mondható, inkább csak minél hamarabb túl akartak lenni ezen a 90 percen. Volt néhány megindulásuk de veszélyesnek nem nevezhető egyik sem, de ennyit is róluk.

Messi ott folytatta, ahol a Real ellen abbahagyta, ügyesen lopta el a labdát a hátul passzolgató, ötlettelen védőktöl és Sirigu felett átemelve megszerezte 501. találatát. Külön érdemes megemlíteni a Camp Nou reakcióját; a gól után rengetegen levették mezüket, és maguk előtt tartva tisztelegtek az argentin zseni előtt. 1-0

Az első félidő egyetlen érdekesebb momentuma ezen kívül Gomes gólja, Rakitic beadását kapásból bevágta, a kapus csak nézni tudta. A portugálon látszott, mennyit is jelent neki ez. Félidőben tehát 2-0.

A meccs hátralévő részétől nem lehetett sok izgalmat várni, én személy szerint az elalvástól tartottam a legjobban. Néhány perc után ter Stegen barátunknak sikerült felébresztenie; Roberto Torres szabadrúgását nem hogy szemmel követte, még el is ment a labda útjából. Úgy látszik, a Real elleni hatalmas védések után most nem volt kedve játszani. 2-1

Gomes ma (is) a jobb szélen kapott szerepet, és lehet hogy csak az ellenfél személye miatt, de kifejezetten jól játszott, minden bizonnyal a legjobb meccse ez eddig a Barcelona mezében. 2 kapura lövéséből 2 gól született, majdnem 80 passzából a legtöbb célt ért, párharcai nagyrészét megnyerte, többször szerezte meg a labdát, és egyszer sem vesztette el azt. Az 57. percben Piqué kapufája után szerezte második találatát. 3-1

Négy perc sem telt el, mikor Leo megindult, a védőkről annyit hogy már csak a popcorn hiányzott a kezükből, dehát mit is csináljanak egy ilyen emberrel... Messi ismét "messizett" egyet, élmény nézni a játékát, megint egy gyönyörű gólt szerzett, az 502.-et. 4-1

Újabb négy perc; újabb gól. Ezúttal Alcácer volt eredményes, végre megtalálta a helyét, és a góllövő cipőit. Nagyot küzdött a találatért, de megérdemelte, nagyot játszott. 5-1

Ismét 4 percet ugrunk előre, büntető a Barca javára. Rakitic szerette volna elvégezni, de Piqué felszólítására átengedték Mascheranonak. A kisfőnök 319 meccs után megszerezhette első találatát! Kegyetlenül bevágta a léc alá, hatalmas élmény volt látni (újra), hogy a Barcelona valóban több mint egy klub. Még leírni is furcsa, JAVIER MASCHERANO GÓLJÁVAL 6-1.

A végén az i-re Pákó tette fel a pontot amikor Sirigut fektette el és az üres kapuba passzolt, és beállította a végeredményt.

Barcelona 7-1 Osasuna

Érdekes volt egy ilyen felforgatott Barcát látni, Gomes-Arda szélső páros, Iniesta helyén Denis, a védelemben szerepet kapott Digne, gyakorlatilag a katalán derbire készültek már fejben a srácok. És bár Digne, vagy Denis nem tett hozzá túl sokat, ígyis félgőzzel, vagy még annyival sem, gálameccsen szereztük meg a három pontot.

Ter Stegen - Ezen a meccsen ő is néző volt. 89 és fél percig csak nézte ahogy a csapat megnyeri a meccset, a maradék fél percben pedig Roberto Torres lövését nézte és a kapuból szedte ki a játékszert. 5

Digne - Védekeznie nem nagyon kellett, támadásban meg nem jutott szóhoz. De nézzük a jó oldalt; nem hibázott túl nagyot, visszatérésnek ez a meccs tökéletes, de kétlem hogy ezentúl sok lehetőséget kapna. Mindenesetre egy ilyen Osasuna ellen ő is elég volt. 6

Piqué - Szintén, védekezni túl sokat nem kellett, viszont volt egy kapufája, ami Gomes második góljához vezetett, és elég sokat volt játékban, a második legtöbbet passzolta. 7

Mascherano - Gól, gólpassz, sok-sok passz, szerelés. Nagyot játszott a kisfőnök, és megtörtént a csoda, 7 év után végre betalált. TÉNY: a csapat sosem vesztett, amikor ő gólt szerzett. 9

Busquets - Az ő szabálytalansága után jött a gólhoz vezető vendég szabadrúgás de ezt nemírnám az ő számlájára. Szokásosan, nem látványosan, de annál hasznosabban tevékenykedett. 7

Rakitic - 2 gólpasszt is kiosztott, erős meccset tudhat maga mögött a horvát. 8

Denis - Busihoz hasonlóan nem volt túl látványos a játéka, néhány jó megindulást kivéve sokat nem tett hozzá. 6

Arda - A saját kis harcát vívta a vonal mellett. Egy hónap után, sérülésből visszatérve játszott, lefelé nem lógott ki, de felfelé sem, sokszor mintha ott sem lett volna. 6

Gomes - Messi új kihívója, 500. góljához már csak 497 hiányzik. Remekül játszott, Masch után ez is egy olyan mondat amit nem hittem hogy valaha leírhatok, az eddigi meccsei után főleg. De az Osasuna ellen ahhoz képest egy másik Gomes volt a pályán, de ez a csoda reméljük nem csak a meccsre vonatkozott, tartsa meg ezt. 9

Alcácer - Most hogy több lehetőséget kapott, előbb a Real ellen, aztán most is, magára talált, 2 gólt is szerzett, emellett az előkészítéseket is ügyesen csinálja, sokkal veszélyesebben játszott mint eddig bármikor. 8,5

Messi - 63 percet töltött a pályán, de ez az idő alatt szerzett kettőt, anélkül hogy különösebben megerőltette volna magát. És persze ez "csak egy Osasuna", de a Real ellen is megcsinálta ugyanezt. Kétségtelenül minden idők legjobbja. 9

Alena - Messi helyére érkezett, fontos fél órát töltött a pályán. Szívesen látnám többet, ilyen mérkőzéseken akár kezdőként is. 7

A királyiak is nyerni tudtak tegnap így egy meccs hátrányban, azonos pontszámmal állunk az első helyen. Hétvégén barcelonai derbi, az Espanyol vendégei leszünk, az egyik legnehezebb a hátralévő meccsek közül. Van okunk bizakodni, a madridiak sorsolása nehezebbnek mondható, és mellette nekik ott vannak a BL elődöntők, és bár ez egy kellemes teher lehet, de a nehéz sorsolás mellé van bezsúfolva 2 madridi derbi is nekik.