worldoffcb

Fejlődünk

Real Murcia - Barcelona meccsértékelő

2017. október 25. - PT10

Ha az elmúlt 2 évet nézzük, fokozatosan fejlődünk ezeken a meccseken. Az őszi idegenbeli kupaszereplés eddig a fiatalok kipróbálásából, a kevesebbet játszott játékosok fejlesztéséről szólt. Ez idén sincs máshogy, de azzal a hatalmas különbséggel, hogy most több gólt lőve nyertünk.

Merthogy szörnyen sikerült az előző kettő idegenbeli meccs a legjobb 32 között. Két éve a Villanovense ellen láthattunk egy egész elképesztően mély szintet képviselő meccset, végeredmény természetesen gól nélküli döntetlen volt. Egy éve már jobbak voltunk, sikerült gólt szerezni, azonban ott meg rezgett a léc nagyon, akár ki is kaphatott volna a csapat. A vége 1-1 lett, így mindkét párharcról elmondható volt, hogy a visszavágón biztonságból betették Messiéket akik hetet lőttek a kis csapatoknak. Mondhatni hogy ezzel semmi probléma, csak éppen ez nem igaz. A csapat legnagyobb ászainak szezononkénti 50 meccsen kéne játszania, ez képtelenség. Mindezért amikor van esély pihentetni őket; meg kell ragadni az alkalmat. A tegnapi eredmény pedig végre biztosítja ezt idén, kérdés, Valverde így gondolja-e majd.

A két csapat közti szintkülönbséget megmutatja, hogy a katalánoknak ma sem volt több kedvük ehhez a találkozóhoz mint az elmúlt 2 évben, így gyakorlatilag 20 percig láthattunk futballt tőlük, ám ez most 3 gólos különbséget jelent. Nemhiába, 2 osztály hatalmas különbség.

A meccsből elsősorban emberenként lehet külön-külön konklúziót levonni, ezt meg is fogom tenni az értékelőnél. Csapatszinten elmondható, hogy az első félidőben gyakorlatilag használhatatlan volt a csapat, a támadások inkább a jobb oldalon vagy Mascherano ívelgetéseivel történtek, egyszer Alcacer véletlenül eltalálta a labdát, így sikerült előnnyel a szünetre menni.

Valverdenek ez érthetően nem volt elég, így a második félidő legelején bekezdett a csapat, ennek eredménye a második 2 gól, melyben azért az is közrejátszott, hogy a Murciat nem érdekelte az eredmény; nem akarták betolni a buszt. Minden dicséret megilleti őket, megérdemeltek volna egy gólt. Valószínűleg a szünetben Ernő bá a kiütéses eredmény megszülését kérte a srácoktól, miután ez meglett az 56. percben, a Barca befejezte a meccset. Igazából ezután már sok értelme nem volt a játéknak, csak a hazaiak próbálkoztak, de szerencsénkre nem jártak sikerrel.

Ezzel a visszavágó már csak formalitás, reméljük, hogy megint láthatunk pár fiatalt focizni november végén.

Murcia - Barcelona 0-3

Stegen Cillessen: Legutóbbi tétmeccse május 27-én volt. Ez majdnem 5 hónapja kihagyást jelent. Úgy gondolom, ez megengedhetetlen, elfogadhatatlan, és leginkább érthetetlen, hiszen Valverde látványosan próbál eltérni az Enrique-féle berögződésektől, de ez mégis megmaradt. Pedig nagyon nem kéne, hiszen Cillessen bebizonyította Amerikában, mit is tud. Ezzel a meccshiánnyal lépett pályára tegnap, volt pár nagy védése, egy könnyebb triplázása, és egy óriási hibája. Ez így teljesen jól mutat ennyi padozás után. De mondjuk a Malaga ellen mi a pöcsért nem játszott? 7.5

Digne: Sorozatban harmadik meccsen játszhatott kezdőként, nem is tudom, előfordult-e már ilyen. Az első félidőben gyakorlatilag halott volt az oldala Arnaiz miatt, a második játékrészben azonban feljebb ment, és jól tette. A meccs egyik legjobbja, többször kéne játszania. 7.5

Vermaelen: Majdnem 600 napja volt utoljára ebben a mezben pályán, ám nem igazán hiányzott. Igazából csöndesen elvégezte a feladatát, viszonylag jól, de semmi extra. 6.5

Mascherano: Az egy alapszabály, hogy ezeken a meccseken legalább 1-2 alapembernek lennie kell, hiszen rutinból le tudják hozni a meccset a fiatalok között. Érdemes a védelembe rakni ezt a játékost, mert így az megszilárdul és jobban lehet koncentrálni a támadásokra. Mascherano is pont ezért szállt be, gyakorlatilag megállítva az ellenfél támadásait. Nem okoztak gondot a harmadosztályú csatárok a Kisfőnöknek, egész elegáns módon szedte le őket a pályáról, megmutatva ki a főnők a háznál. MVP. 8

Semedo: Nagyon furcsa, hogy a kezdeti berobbanás után most sokáig nem láthattuk, tegnapi volt az első. A meccs elején elég ígéretes támadásokat vezettek Deulofeuval jobb oldalt, de aztán a portugál nagyon beleszürkült a mezőnybe, ez meg is maradt a meccs végéig. Kár érte. 6

Gomes: Megkapta azt a pozíciót, melyben szerencsére eddig elég kevésszer láthattuk: a védekező középpályásét. Ő a kapcsolat védelem és középpálya között, ő szervezi a játékot, indítja a támadásokat. Ezek után mondhatnám, hogy Busquetshez vagyok szokva, és magasak az elvárásaim, de ez még így is semmi volt. Erre még rájön az a tény, hogy harmadosztályú az ellenfél, és megkapjuk az összképet. A csapat egyik legfontosabb pozíciójában játszva gyakorlatilag kivonta magát a játékból, így a kocogásmennyisége ez egyetlen értékelhető dolog, bár azt se tudom, hány km lett a végére. Az nyilvánvaló, hogy Gomes még magához képest is rossz ebben a pozícióban, az viszont tényleg érdekelne, hogy mikor fogjuk végre eladni ezt a szerencsétlent. 5

Denis: Más mint Gomes, de mégis majdnem ugyanaz. A portugál fapofával nyomta végig unalomból, Denis viszont fintorgások, hiszti, látványos kedvtelenség és közömbösség mellett. Az a spanyol egyetlen érdeme, hogy ő legalább kivette a részét a játékból, ám ennek az lett az eredménye, hogy mindig ő adta el a labdát. Lehet csak én vagyok így vele, de ha olyan keveset játszanék mint ő, akkor nagyon boldog lennék minden alkalommal amikor focizhatok. Teljesen érthetetlen, ennél még Gomes is szimpatikusabb, mert ő legalább csöndben szarik rá. 5

Alena: Ezek a meccsek tipikusan a fiataloknak fontosak, ezért gyakran elkezdenek villogni, hogy megmutassák az edzőnek, mit is tudnak. Ebből gyakran kapkodások, ügyetlenkedések születnek, melyek csak rontanak a helyzeten, máskor hatalmas gólok, megmozdulásoknak lehetünk szemtanúi. Ám Alena inkább csöndesen végzi el a feladatát, mindig annyit rak oda, amennyit kell, de nem próbál feleslegesen villogni. Talán egy ilyen meccsen pedig érdemes lenne többet, mert nagyon beleszürkült a mezőnybe tegnap. 6

Deulofeu: A statisztikáit nézve (gól, gólpassz) igazságtalannak tűnhet ez a bekezdés, de én azt gondolom hogy a tegnapi meccsen tökéletesen kirajzolódott amit gondolok róla évek óta: teljesen alkalmatlan ebbe a csapatba. Egyszerűen buta és kiszámítható, mely pont ezen a poszton nem megengedhető. Nagyon szomorú volt nézni ahogy egy meccsen 10/9-szer ugyanazt lépte meg, legalább 10 támadási kísérletet elrontva. Ha hozzákerül a labda, egyszerűen meghúzza az alapvonalig: ha hosszú a labda, akkor kirúgás, ha nem, belerúgja a védőbe és eladjuk/szöglet. Ennek nagyjából önmagában sincs értelme, egyfolytában ezt ismételgetni viszont hatalmas faszság. Ő mégis mindig ezt próbálgatja, gyakorlatilag nem tud összejátszani másokkal, ahhoz pedig ügyetlen hogy egyedül becselezze magát. Egyszer sikerült tegnap véletlenül, de hatalmas szerencséje volt az első védőnél, amikor visszapattant hozzá a labda. Szép gól volt, ezért jár egy pluszpont, de igazából neki szántam volna a leggyengébbet. 6

Alcacer: Nagyon figyeltem, hiszen mindig izgatottan lehet várni, mikor ér először labdába. Ez most 20 perc várakozás volt, ami azért erős. Továbbra is gyakorlatilag használhatatlan passzjátékban, az egyetlen használható tulajdonsága egy sikeres tizenhatoson belüli közeli fejes/lövés, melyből akár gól születhet. Ez most egyszer bejött, ez meg is menti a meccsét, de így is halálgyenge, ő is tudja szerintem. 6.5

Arnaiz: Őt nem ismertük eddig, lássuk, mit lehet róla tudni. 22 éves, balszélső, Valladolid-nevelés, megjárta a B csapatukat, majd eltöltött egy évet a felnőttben is, ez a másodosztályt jelenti. Ezután vette meg nyáron 3,5 millióért a Barca B, szóval újonc. Két teljesen más félidőt produkált: az elsőben az egyik leggyengébb volt, teljesen eltűnt. Támadásban is használhatatlan volt, ezzel a bal oldala meg is szűnt a csapatnak. A második félidőben aztán megjött az őnbizalma, lőtt egy gyönyörű gólt, és azután tipikusan elkezdte a villogást, melyet Alenanál hiányoltam. Összességében teljesen jó benyomást tett rám és a többi szurkolóra is, de az egész meccset átlagolva a pontszám csak közepes. 6.5