worldoffcb

Valverde=szerencse?

Barcelona - PSV meccsértékelő

2018. szeptember 19. - PT10

Gyakran érzem úgy a Valverde-éra meccseivel kapcsolatban, hogy nüanszokon múlik egy-egy meccs végkimenetele, ebből következően pedig a (média)visszhangja. Vegyük példának a hétvégi Sociedad elleni meccset. Gyakorlatilag a második félidőben, 0-1-es állásnál kezdtek el helyzeteink lenni, de közben annyira megnyílt a középpálya, hogy az ellenfél nem egyszer gázolt át rajta elképesztően könnyedén. Egyre közelebb jutottak a kapuig, aztán végül volt egy olyan 5 perc, amikor folyamatosan érkeztek a lövések Stéga kapujára. Ezután két 1v1-et szedett ki a német, megmentve a csapatot a biztos vereségtől. Ezek után 5 percen belül egyenlített a Barcelona, a meccs végeredményét tudjuk. Így remek eredményről, és sikerrel vett Anoetáról beszéltünk, pedig elképesztően közel volt a sima megalázó vereség: egész konkrétan Stegenen múlt. Ha kikapunk, vajon miről beszéltünk volna utána?

Visszatérve tehát az alapkérdéshez: vajon ez Valverde zsenialitása, vagy egyszerűen ennyire mákosak lettünk az elmúlt évben? Őszintén nem tudom, mi a helyes válasz erre a kérdésre, és az első idei BL-meccsünk sem hozott közelebb a megoldáshoz. Most előnnyel mehettek a srácok pihenni, de azt is pontrúgásból szerezték, egyéb igazán veszélyes helyzetünk pedig nem volt a viszonylag jó játék ellenére. Ekkor tettem fel legutóbb a fent taglalt kérdést magamnak, de kivártam a második félidőt.

Az addig folyamatosan magasan letámadó PSV rendre elfáradt, mi pedig a kezdeti álmosság után bedaráltuk a hollandokat. A végére egyértelművé vált: ezen a meccsen ez volt Valverde taktikája, türelmesen megvárta a csapat minimális előnnyel, nagy kockázattal a meccs utolsó harmadát, amikor egyértelműen tudatosan, remek játékkal sima győzelmet arattak.

Szeretném azt hinni, hogy Valverde a többi meccsről is így gondolkodik, ennyire tudatosak az eredményeink, de sajnos erről nem tudom meggyőzni magam. Ha ez nem megy, akkor legalább valamilyen más konklúziót szeretnék levonni ebből a találkozóból, pl. hogy mik az esélyeink idén ebben a sorozatban. Viszont ehhez sem vagyok elég intelligens- legalábbis ez a meccs alapján. Mert legyünk őszinték: mennyit ér 2018-ban a holland bajnok négygólos legyőzése?

Barcelona - PSV 4-0

Stegen - Bár az elején veszélyesnek tűntek a hollandok, összességében nem nagyon dolgoztatták meg a szőke portásunkat. 7

Alba - Érthetetlen, hogy nem került be a spanyol keretbe, hiszen hosszú meccseken keresztül képes kiemelkedőt nyújtani védekezésben és támadásban is. 8

Pique - Nem kellett kifejezetten sokat védekeznie, de volt egy hatalmas blokkolása és egyéb jó mentései. 7

Umtiti - Jaj édes aranyom, vajon mi lett volna 3-0-ás vezetésnél, ha nem nyársalod fel az ellenfelet? Esetleg 3-1? Meg ne halljak... 5.5

Roberto - Igazából elég volt a védekezési feladatait ellátnia, hiszen akadt elég kreatív ember a támadó szekcióban. Az kicsit elszomorító, hogy most már mennyivel jobban játszik védőként, mint középpályásként. 7.5

Busquets - Abban rejlik meg a zsenialitása, hogy ekkora presszing alatt is képes roppant nyugodt döntésekkel irányítani a csapat teljes játékát. 7.5

Rakitic - Úgy éreztem magam, mint Enrique (és Rakitic) első évében: a horvát mert távolról lőni! Nagyon hiányoztak ezek az átlövések, Rakitic nem is rossz bennük, sokkal többet kéne próbálkoznia.A gólpassza fantasztikus volt. 8

Coutinho - Továbbra is szoknia kell, hogy hátrébb kell játszania, de ezen a meccsen egészen otthonosan mozgott. Jóval kevesebb lehetősége van próbálkozni, de a támadásépítésekben nagy hasznára van a csapatnak. Remélhetőleg nemsokára teljesen beleszokik ebbe a szerepkörbe. 7.5

Dembele - Az a legfurább a srácban, hogyha akár 50 percig flegmázik, utána is bármikor képes egyszer megindulni, majd egy kurva nagy gólt lőni. És nem is elsőre meg másodszorra csinálja idén. Azt hiszem, ezt hívják formajavulásnak. 7.5

Messi - Elkezdődött a szezon. 10

Suarez - Ez most teljesen értelmes performansz volt. mind mezőnyben mind támadásban értékelhetőt nyújtott, építeni lehetett rá, gól szerezni pedig nem kötelező, amíg ilyen társak vannak. Ennek ellenére az a hatalmas emelése gólt érdemelt volna. 8