worldoffcb

Hangolódás

2017. április 06. - mb22

Van az úgy, hogy egy rangadó nem azt hozza amit vártunk tőle. Egyik csapat tündököl, a másik pedig bénán, ötlettelenül játszik. A Camp Nou erre a jelenségre még rádob egy lapáttal, a hazai közönség ugyanis élő pokollá tudja varázsolni a stadiont, erről a PSG és Mourinho Realja (csak hogy a legnagyobbakat hozzam) biztosan sokat tudna mesélni egy jó hideg Soproni mellett.

A Sevilla amúgy is gyér formát mutatott a meccset megelőzően, 5 tétmeccsen át volt nyeretlen. Nagyon visszadobta őket a Leicester elleni BL kiesés. Pedig micsoda meccs lehetett volna, ha az őszi Sampaoli-gárdát fogadjuk. A rengeteg pontatlan átadás, és pocsék helyzetkihasználás a Barca ellen idegenben nem fér bele, bár ezt a meccset megelőzően a kopasz mester biztosan bemagoltatta a nebulókkal. És mégis hármast kaptak a vizsgán. Nzonzi helyzeténél már majdnem felborítottam habzó söröm dühömben. „Hogy a picsába mehetett ott át a labda és Nzonzi?” Hála istennek a meglepettségtől tántorgó francia nem nagyon tudta mi van, és flegmán Stegen lábába passzolta élete helyzetét. Bár azért az, hogy ide-oda pattog a labda, Masche rúg egy akkora luftot, hogy a tribünről hozzák vissza a lábát, majd elmegy az ellenfél, önmagában a Juve ellen készülve nem volt bíztató jelenet. Viszont az ezt követő nyolc perccel azt hiszem a végsőkig kárpótoltak mindenkit a fiúk. Suárez gólja egy mestermű volt. Kicsit mögé jött a labda, de mit neki az. Felugrik, és egy parádés mozdulattal szabályosan Rico szeme közé ollózik, olyan lazán, mintha csak edzésen lenne. Látható volt, hogy a Sevillát a kapott gól végleg elcsüggesztette, és nagy szomorúságukban/ra gyorsan be is kaptak egy másodikat. Micsoda kontra volt, a kisodródott Suárez középre lőtte a labdát, Messi pedig a kicsit túlfutó majd elcsúszó Rico mellett bepofozta. És itt volt vége a meccsnek, és a Sevilla bajnoki álmainak. Rádadáként Messi azért lőtt mégegy bombagólt, 7-8 méterről az elé pattanó labdát kapásból a rövidbe pofozta elemi erővel, Riconak esélye sem volt. A félidőben Denis pár keresetlen mosollyal próbálta feldobni excsapattársait, akik nem vették jól a gesztust. A második félidőben kezdeményezőbb lett a Sevilla, a labda is egy hangyányit többet volt náluk mint az első 45 percben, de ugyanolyan elhanyagolható helyzetkihasználásuk volt, Stegennek egyszer kellett mellel levenni egy lövést, volt egy oldalhálójuk, és egy Jovetic-önzőzés. Igazából ennyi. A Barca itt annyit lőtt, amennyit akart. Se többet, se kevesebbet. A második félidő hazai szempontból egy kibaszott nagy alibi volt, fogjuk rá a nehéz hónapra. Sampaoli ott hibázott, hogy Ben Yedder és Jovetic a padon kezdett, Nasri pedig a pályán. A házi gólkirály a legendák szerint nem árt a Barca ellen. És még a félidőben sem dobta be, bár ott sokat már nem változtatott volna.

Ter Stegen - a kapott gól nélküli mindenképpen szépen mutat, sok idő után ismét. Két védenivalója akadt, több dolga kb nem is volt. Egyszer a kamerák miatt rávetődött egy szar lövésre, és ennyi. Legalább nem kell új mez a Malaga ellen. 7

Piqué - dolga nem is igazán akadt, egykét esetlen helyzetnél és szögletnél kellett figyelnie. Majdnem lőtt egy kontragólt. 7

Mascherano - így legyen szerencsém a lottón. Nagyon benézte azt a tisztázási kísérletet, a Juve ellen az ilyeneket jobb lenne mellőzni. 6

Umtiti - möszijő csokiszörnnyel még nem szenvedtünk vereséget (#legend), bár nekem hiányzik, hogy bátrabban belépjen labdával a játékba. De majd egyszer. 7

Iniesta - a legfontosabb most az, hogy az El Clasicora rendbe jöjjön. Néha beleszürkült a mezőnybe, de 32 évesen ez érthető. 7

Rakitic - felfele ível a formája, ez is mutatja: Lucho hibázott mikor kitette a kezdőből. Nagyon meghatározó része ennek a stílusnak, egy alapember, nem Gomes cseréje. 7

Busquets - nagyon sokat dolgozott, szinte egymaga lehozta a védőmunkát, így aztán a védők unatkozhattak, meg is tették. Nem tudom hány évig lesz ott ilyen formában Busi, de amint kiesik, jelentősen visszaesik a játék szintje, és ez beszédes. 9

Roberto - azt nem tudtam megfejteni, mi volt a posztja, viszont jól játszott. Sokat támadott, védekezni kevesebbet ment vissza, ez sejteti hogy a középpályás és a támadó a két opció. Mindegy is, amit csinált, azt jól csinálta. Nem kimagaslóan, de jól. 7

Messi - Stoichkov egyszer azt mondta: „Nekem mindig azt mondták, csak egy pisztolyjal lehet megállítani. Messihez egy gépfegyver is kevés lenne.” Egész egyszerűen fenomenális. Emberfeletti amit néha leművel. Még ha az első gólja nem is, de az asszisztja és a második találata lenyűgöző volt. Addig a világ legjobbja, ameddig az akar lenni.

10 Suárez - kezdi megtalálni a régebbi önmagát. Azt, aki lő egykét gólt, és utána kihagy egy tucat helyzetet, csak hogy ne mondhassák rá hogy egy köcsög, aki meg akarja alázni az ellenfeleit. Gondoljuk el, ha csak a helyzetei felét lőné be, 250-300 gólja már lehetne. De mi így (is) szeretünk Lajos. 9

Neymar - azért az félelmetes, hogy ha Messi és Suárez lőttek gólt de Neymar nem, akkor 15 helyzetet is letesznek elé, még ha olykor mindet ki is hagyja. Előbb utóbb bemennek azok, amik most nem, és Messi után ő lesz a világ legjobbja. 8

Hangolódásnak, és itt a hangsúly, ez elég volt. Ennél azonban több komolyságot, odafigyelést vár el a Juve elleni párharc, majd az El Clasico. Vélhetően a Juve is fáradtan vág neki a negyeddöntőnek, de céljuk nem különbb a miénktől, sem senki másétól, aki még porondon áll. A Real Madrid van azonban a legkilátástalanabb helyzetben. A Bayern jelenleg szerintem a kiírás legjobbja, és biztos, hogy brutál meccs lesz mindkettő. Így, ha a számítások bejönnek, a Real fáradt lesz a Clasicora. Ez persze semmin nem változtat. Ja és a meccs embere Messi.