worldoffcb

Bemelegítés

2017. április 03. - A23

A csapat az áprilist egy könnyednek ígérkező granadai úttal kezdte, és a várakozásoknak megfelelően könnyedén vette az akadályt.

A mérkőzés elején a Granada nekiment a vendégeknek, ez a lendület pár percig tartott, majd a szokásos Barca-játék következett, de komolyabb helyzet nem igazán volt a meccs ezen részén. Ehhez asszisztált a csodálatos jobb szélünk: Messi hiányában (sárga lapok miatti eltiltás) André Gomes kedzett a pozíciójában, és mondhatni hozta a formáját.

A 17. percben kényszerű csere következett, ugyanis Rafinha nem tudta folytatni. Helyét Paco vette át, aki a jobb szélre húzódott, Gomes pedig ezáltal a középpálya közepére lépett. Nem sokkal később egy Neymar megindulást követően Suárez kapta középen a labdát, és álló helyzetből, gyönyörű mozdulattal sajnos csak a kapufát találta el. A kipattanót ugyan a hálóba juttatta Neymar, de az már les volt, és mint tudjuk a Barcelona nem fehér mezben lépett a gyepre.

Úgy tűnt sosem akar megtörni a gólcsend, de a 44. percben Jordi Alba hosszú indítására Ochoa rettentően mozdult ki, Suárez pedig köszönte szépen és egy elegáns mozdulattal átemelte. A félidő előtt pár perccel tehát az állás 0-1.

A második játékrész nem kezdődött a legjobban: a csereként beállt Boga 6 perc elteltével beköszönt. Egy apró kihagyás a védelmünk részéről és a fiatal francia kihasználta az adódó hatalmas lehetőséget, Stegen tehetetlen volt. 1-1

Suárez rendkívül harcias volt ma (is), szinte minden labdáért ment, mindenért küzdött a hazai védőkkel, melynek eredményeképp rengeteg labdát tartottunk meg a támadó harmadban is. Egy ilyenből született a csapat máspodik gólja: Lajos nem hagyta hogy a védő földre vigye őt, és egy emeléssel Pákó elé varázsolta a játékszert, aki egész egyszerűen elgurította azt a hálóőr mellett. 1-2

Don Andrés pályára lépésével a csapat új lendületet kapott, érezni lehetett hogy jön az újabb gól. A 80. perc környékén Agbo úgy döntött, neki ebből elege van, majd rövid időn belül 2 sárgát is begyűjtött, 10 emberrel maradt a hazai gárda.

Ez gyorsan meg is bosszulta önmagát; Neymar szépen vezette végig a szélen a labdát, majd a Suáreztől elpattanó labdát Rakitic, egy kis hazai segítséggel ugyan de a kapuba juttatta. Ezzel gyakorlatilag el is dőlt a mérkőzés. 1-3

Eldőlt ugyan, de vége még nem volt. A műsor nem érhetett véget ráadás nélkül, Neymaron pedig látszott, ma is gólt akar szerezni. A 85. percben a tizenhatosnál került földre, ám gyorsan felpattant, elvette a labdát és tüzelt, de a kapus hárítani tudott. 5 perccel később már nem így volt: Paco élesen középre lőtt labdáját a brazil a kapuba passzolta, majd ezután volt még egy kapufája, de gól már nem született, így kialakult a végeredmény: Granada 1-4 Barcelona.

Ter Stegen - Túl sok dolga nem volt ma, amit kellett megoldott, a gól viszont nem az ő hibája. 6

Sergi Roberto - Voltak jó megoldásai, összességében hasznosan játszott, de nem villogott. Szerdára ettől több fog kelleni. 7

Mascherano - A kötelezőt megoldotta, Boga kiugrásánál lemaradt - ahogy mindenki más is. 7

Mathieu - Volt egy-két lehetősége szögleteknél, ezeken kívül ugyanaz mint argentín társa. 7

Jordi Alba - Egy árnyalatnyival jobb volt, mint Roberto, támadások segítésében mindenképp. A gólnál azért ő is szépen lemaradt. 7,5

Busquets - Rengeteg támadást állított meg, összefogta a középpályát, a labda kihozataloknál is hasznos volt. 8

Gomes - Szegény még mindig nem igazán találja a helyét a csapatban. Ma sem ment neki a játék, nem úgy mint a VB selejtezőn ellenünk. Az ellenfél miatt most belefért ez a fajta rotálás, de nagyobb meccseken semmiképp nem szeretném a kezdő közelében látni. 5

Rakitic - Néha beleszürkült a mezőnybe, néha viszont villogott. Mindent figyelembe véve ma is jól játszott, és nem utolsó sorban gólt is szerzett. 8

Rafinha - A meccs korai szakaszában megsérült, így nem nagyon lehet pontot adni neki, de amíg pályán volt, az egyik legjobb volt ott.

Neymar - Nagyon jó formában van mostanában, szórja a gólokat mind a Barcában, mind a válogatottban. Mindent megtett, hogy pótolni tudja az eltiltott Messit, ami ha nem is sikerült egészen, de nagyot játszott ma is, és megszerezte 100. gólját katalán színekben. 8,5

Suárez - Igaz, hogy volt néhány kihagyott helyzete, de szerzett egy gólt, előkészített Alcácer találatánál, kreatívan játszott. Számomra ő a meccs embere ma. 9

Paco - Volt néhány nagyobb helyzete, ezekből egyet gólra váltott, és a végén Neymarnak adott egy szép gólpasszt. Kényszerű csere miatt jött fel, de ha már ott volt, megtette a magáét. 7,5

Iniesta - A hazai szurkolók is örömmel fogadták, mikor pályára lépett. Stabilabb lett vele a középpályánk, és megmutatta mit is tud. Látszik rajta a kor, de megfelelően rotálva, nagyobb meccseken egy fitt Iniesta még mindig döntő tényező tud lenni. 7

Legközelebb szerdán, a Sevilla elleni rangadón lép pályára a katalán együttes a Camp Nouban. Fontos a győzelem, hisz a Real is nyert ma (a spanyol bírók pedig ismét megmutatták, tudják mi az a les), így egy meccsel kevesebbet is játszva is 2 pont az előnyük.