worldoffcb

Holtszezon, mi?

Levante - Barcelona meccsértékelő

2018. május 14. - PT10

Hát unalmas nem volt, az egész biztos. Igazából a spanyol bajnokság érdemi kérdései már korábban eldőltek idén a vártánál: fordulókkal a vége előtt lehetett tudni a 3 kiesőt, illetve a különböző kupa-résztvevőket. Sok szurkoló félt tehát az unalmas meccsekről, de a Levante csapata és a Barca védelme tett ennek ellenkezőjéről.

Rengeteg minden jár a fejemben, így megpróbálom a lehető legrövidebben taglalni. Maga a meccs végeredménye teljesen jogos, ránk nézve még hízelgő is. Ha még egygólos vezetésnél bemegy az a kapufa, akkor könnyen lehet, hogy négygólos különbséggel megyünk már a szünetre is, a végén pedig nem hagyott volna esélyt a felzárkózásra az ellenfél. Nem így lett, ez a szerencse. A Levante rúgott góljainak száma viszont már nem az. Igazából a katalánok védelmétől akárhány bemehetett volna. Albat leszámítva teljesen tartalékosan állt fel a csapat, és egy valami kiderült: Semedo, Mina és Vermaelen nem lehet egyszerre a pályán. Pique beállásával az első félidőre jobb lett a játék, de aztán a második játékrészben a spanyol is kitett magáért.

Ez gyakorlatilag olyan volt mint csattogtatni a tollat a halálos ítéleted fölött.

-mb22 (a 3 jómadár egyszerre való szerepeltetéséről)

Mindkettő félidő felemás volt: az első felük teljes kudarc, a második részük pedig az abból való ocsúdás, építkezés szakasza volt. A teljesen érthetetlen időszak nyilvánvalóan a közvetlenül szünet utáni, amikor 30 (!) másodperc alatt sikerült gólt kapni. Magyarázat erre nincs, ha megnézzük a védelem és középpálya helyezkedését, akkor tényleg teljesen érthetetlen. Olyan, mintha 11 amatőrt küldtek volna fel a pályára. A második (összességében negyedik) gólnál Busquets és Rakitic két agyalágyult kinézetét keltette röhejes mozgásával, az utolsó találatról meg végképp felesleges beszélni.

Ezután érkezett el az egyetlen értékelhető momentuma a meccsnek: a Barcelona valahogy talált egy gólt, és elkezdett küzdeni. Nyilván a Levante is elfáradt, a mieink meg felbátorodtak, és így hátul nem kellett focizni. Ez azt jelentette, hogy szerencsétlen balfaszok hibázni se tudtak, így volt esélye az elöl lévőknek szépíteni. Végül nem sikerült a bravúr, és teljesen megérdemelt vereséget szenvedett a csapat, a szezon során először.

És akkor lássuk az okokat. Szerintem a legfontosabb 2 tényező a lazaság és a védelem rotálása volt. Lazaság, mert a srácok a Clasico kibekkelése után már elhitték, hogy könnyebb meccsek vannak hátra, és innen megvan a veretlenség- az egyetlen megmaradt cél. A rotáláson meg nincs mit magyarázni. Mondjuk ez nem volt igazi rotálás, melyek típusairól az előző meccs értékelőjében írtam. Messi kirakását leszámítva csak a védelem volt kicserélve. Persze az elég erősen, de egy ilyen középpályás- és támadósorral még azt sem lehet igazán mondani, hogy cserecsapattal álltunk ki.

Nyilvánvalóan a balfasz védelem kezdeti szerencsétlenkedése kihatott az előrébb helyezkedő csapatrészekre is, de úgy gondolom, egy ilyen csapatnak nem szabadott volna ilyen módon ötöt kapni itt. Ezért jelölném meg fő bűnösnek a könnyelműséget.

A legelkeserítőbb tulajdonképpen nem is a végeredmény, hanem a különböző szurkolói reakciók. Nyilvánvalóan csalódást keltő az eredmény, de azért elküldeni a fél csapatot nagyon nem kéne. Tulajdonképp mi történt? 43 meccs után kikapott a csapat a ligában, miután utcahosszal nyerte a ligát, és a kupát is megszerezte. Akkor miről is beszélünk?

A legtöbb kritikát Valverde kapta, főleg Messi kihagyása miatt. Én azt gondolom, hogy ha ez papíron a világ egyik legjobb csapata, akkor egy 22 fős keretben 21 játékosból ki kéne tudni álltani egy kezdő tizenegyet, mely meg tudja verni a spanyol tizenhatodik helyezettet. Mert hogy errefelé van mostanában ez a Levante. Persze, jelképes, hogy Messi pont nem játszott, de szerintem semmi köze az egészhez, főleg, hogy a védelmen ment el ez a találkozó.

Szóval a veretlenség nem lesz meg, Valverde szerintem továbbra is egy zseni, és inkább bizonyos játékosokat kéne hibáztatni, vagy azt a személyt, aki idehozta őket.

Levante - Barcelona 5-4

Az értékelésen rengeteget gondolkodtam, mert két nagyon más időszakát láthattuk a meccsnek, melyek teljesítményei összeegyezhetetlenek, főleg a védőknél. Gyakorlatilag a Levante időszakában sorra kaptuk a gólokat, amikor viszont mi domináltunk, akkor csak passzolgatniuk és szerelniük kellett, azt jól megoldották.

Így vannak játékosok, akik egy, és vannak, akik két pontszámot kapnak. Mindenki megkapja a klasszikus fekete pontszámot, ez vagy az egész meccsre szól, vagy pedig a Barca időszakaira (első félidő utolsó 10 perce, illetve a meccs utolsó fél órája.) Emellett néhány játékos kap egy piros értéket, mely az első fél órát, illetve a második félidő eleji teljesítményt jelenti.

Stegen - Igazából egyik gólról sem tehetett, mégis nagyon hiányoztak a bravúrok. Egy bravúr viszont pont azért bravúr, mert nem magától értetődő, hogy a kapus véghez viszi. Tegnap ezek valahogy nem jöttek, és ötöt is kapott a csapat. 6

Alba - Az ő oldala már-már szokásosan aktívabb volt támadásban, az utolsó percekben kifejezetten veszélyes tudott lenni. 7

A csapat négy védője közül messze ő volt a leghasználhatóbb, de így is nagyon alulszerepelt. Bardhi kapufájánál teljesen rossz helyen rohangált. A harmadik gól előtt ő adta el a labdát, egész pontosan. 22 másodperce volt ekkor játékban a labda. Ez így már önmagában súlyos, de képzeljük el, milyen a többi, ha ő volt a legjobb. 4

Vermaelen - Idén az eddigi legjobb Verminatort látjuk, de ez tragédia volt. Csak azért nem kap pontot, mert 25 perce nem szokásom adni. -

Pique - Az ő beállásával az első félidőre jelentősen feljavult a csapat, és az első vendég gól is az ő megindulása után született. A meccs vége felé is többször szaladt fel, látszott rajta, hogy szeretett volna egyenlíteni. 7

A harmadik gólnál bár már fellazult védelemben vezették rá, így is behátrált, majd elcsúszott, gyakorlatilag köze nem volt a védekezéshez, de ez a gól még nem az ő hibája. Ez sajnos már nem mondható el a negyedik találatról, melynél megint mások rontották ez a helyezkedést, egy könnyed fejest viszonyt a spanyol rontott el, amiből indította az ellenfelet, és a gól is megszületett. 4

Mina - Támadásban érthetően nem rá számítottak elsősorban, de így is látszik, hogy fejjel veszélyes tud lenni. Emellett annyi derült még ki, hogy passzolni tud, bár persze ez ide nem elég. 6

Itt igazából gyakorlatilag tökfelesleges felsorolni a hibákat, mert vége se lenne a cikknek. A teljesen fogalmatlanság mintapéldája, legutóbb ilyet a már-már legendás Mátyástól láthattunk. Csodálkozunk miért nem játszik, de talán nem kéne. Gyakorlatilag 4 gólban volt fő felelős, teljes katasztrófa. 1

Semedo - Eltűnt, mint madárszar az égben tű a szénakazalban. 6

Ó, dehogy tűnt el, csak éppen az előző sorban a pozitív gondolatokat kellett felsorolni. Csak az most nincs. Az tök jó, hogy a srác szélső védő, csak éppen miért hívjuk védőnek, ha egyáltalán nem tud védekezni? Az első gólnál álldogált, mint fasz a lakodalomban, a harmadiknál egyedül rohangált, mint az egyke gyerek az utcán, az ötödikre meg már nem találom a jó hasonlatot. Komolyan, ennél még Douglassal is többre megyünk. 1

Busquets - Hát, ha megvan a mezőnyfölény, akkor nyilván ő is jobban érzi magát, és tudja szervezni a játékot, de egyébként katasztrófa. 6

Pedig azt hittem, hogy ő tud védekezni, hiszen egyike a legjobbaknak ebben a csapatban, ám tegnap nagyon nem ez látszott. A második találat teljesen érthetetlen, mintha kiütötték volna valami kábszival, úgy hagyta átmenni azt a labdát. Az utolsónál pedig egész egyszerűen lemaradt a kiugró játékosról, mert lassú. Ez van, nem neki kellett volna fognia. 3

Rakitic - Azért ő is meglehetősen fájt, de legalább a csapat jobb időszakaiban próbált részt venni a csapat támadás-szervezésében, több-kevesebb sikerrel. 6.5

Fájt, mert a harmadik gólt összehozta Busquetssel, illetve az ő feladata lett volna megszűrni az ellenfél támadásait, és mint láthatjuk, ezt nagyon nem sikerült. 5

Iniesta - Ebben a fizikai kondícióban a kreatív támadások megkomponálásban tud a csapat hasznára lenni, nem a fizikai védekezésben. Mivel ezen a meccsen előbbiből semmi nem volt, nyilván nem is tudott már érvényesülni. Még egy meccs. 5.5

Dembele - Én tényleg nagyon boldog vagyok, hogy fejlődik, ésatöbbi, de ha ég a ház, akkor lófaszt nem tud segíteni a 100 milliós igazolásunk. 4.5

Coutinho - Most derült ki, hogy már ennyi idő után is tud vezéregyéniség lenni. Rá mindenképp számít mindenki a jövőben. Persze azért elég erős Dzsudzsákos szerencsefaktor volt ebben, de a gól az gól. 9

Suarez - Ő pedig az ellentét. Ha nincs Messi, akkor úgy gondolom, elvárható lenne tőle, hogyha nem is vezér, de legalább az egyik főszereplő legyen a csapatban. Suarez viszont tényleg semmit nem tud hozzátenni a teljesítményhez, ezt pedig egyre aggasztóbb módon teszi. Egy fabábu is képes helyettesíteni lassan. 5

Denis - Csereként egész jól áll be, most nagyon kellett a játékszervező képessége. Persze már a csapat feltörekvő időszakában állt be, de így összességében pozitív érzésem van vele kapcsolatban. 7

Alcacer - Lásd: Suarez fabábus rész. Komolyan, egyáltalán ért labdához fél óra alatt? 5