worldoffcb

Lélektelenség

Barcelona - Las Palmas meccsértékelő

2017. október 01. - PT10

Egy olyan focimeccset láthattunk ma, mely egyáltalán nem a fociról szólt. Mindenki tudta, mi történik a meccs közben a stadionon kívül, és ez teljesen rányomta a bélyegét a meccsre. A legutolsó zártkapus meccs amit láttam, egy múlt őszi Legia - Real volt, és már ott is érezhetően máshogy éltem meg a meccset, pedig nem szurkoltam igazán senkinek. A Camp Nouból még sosem láttam zártkapus meccset, de nem is akarok többet. Valahogy az egész stadiont nagyobbá, ijesztőbbé teszi az üresség, a meccs hangjai pedig egy megyei összecsapáshoz hasonlítanak, ahol a 10 néző üvöltözik Józsival, hogy "odamenjé' má' bazzeg!"

Bizarr.

Érezhetően a játékosok többségének sem volt meg a motivációja a hatalmas iramhoz, amolyan edzőmeccset láthattunk, néha egy-egy fellángolással. Az első félidő hasonlóan nagy szenvedés volt, mint az elmúlt 2 meccs, túl sok érdekességet sem lehetett feljegyezni, de azért lássuk, mit sikerült. A legszembetűnőbb a bal szél ordítóan nagy impotenciája volt, gyakorlatilag az egész meccsen féloldalasan játszott a csapat. Kezdetben Denis próbálkozott bal oldalt, gyakorlatilag 0 sikerrel, így a csapat inkább jobb oldalt vagy középen építette fel a támadásokat.

Amit még érdekes volt látni, az Busquets helyezkedése a magas letámadásoknál. Gyakorlatilag helyet cseréltek Paulinhioval, a spanyol így feljebb mozoghatott. Ennek előnye az, hogy Busquets remekül tud helyezkedni, ezzel pedig sok labdát szerezhet, viszont ha egyszer lemarad, akkor utána egy hatalmas lyuk keletkezik a középpályán, melyre így rákontrázhat az ellenfél. Ezt a Las Palmas is megtette, többször veszélyeztettek így.

Alapvetően fölényben játszott a csapat, viszont ha a Las Palmas képes volt megtartani a labdát a Barca térfelén, akkor a katalánok szokatlanul passzívan védekeztek, gyakorlatilag hagyták a kanáriakat addig passzolgatni, amíg vagy el nem adják, vagy túl közel kerülnek Stegen kapujához. Így eshetett meg az az egészen ritka eset, hogy az ellenfél nemhogy többet birtokolta a labdát (52%), de többet is passzolt a Barcánál (553-509.)

Az első félidő legveszélyesebb helyzete egy Messi-szabadrúgás volt, a vendégek pedig kapufáig jutottak.

Aztán a második félidőben jelentőset változott a kép, Valverde pedig megint bizonyította, hogy fő erőssége Enriquevel szemben a cserélés. Behozta a középpálya két legjobb játékosát, lehozva a rotációs alapnak használt focistákat. Ezzel megszilárdult a pálya közepe, a Barca pedig végigdominálta a második félidőt, a korai gól után pedig teljesen szétesett a Las Palmas védelme, melyet így a katalánok nevetve használtak ki.

A félidei cserék következtében 4-4-2-ben játszott a csapat, ahol Denis átnyargalt a jobb szélre, a bal oldalt viszont alapból feladata Valverde, hiszen Rakitic, Busquets és Iniesta közül senkit sem lehet jól hasznosítani ebben a szerepkörben. A féloldalasság megmaradt tehát, ám a vendégek védelme nem, így a Barca újabb 3 pontot könyvelhet el magának.

Barcelona - Las Palmas 3-0

Stegen - Kifejezetten nagy védése ma nem volt, a kapufa nem rajta múlott. Egyszer végig kéne nézni, mit csinál, amíg a többiek fociznak. 7

Roberto - Szegény srác meglehetősen át lett verve, hiszen azt az ígéretet kapta, hogy nem kell már jobb hátul játszania. Ennek ellenére megint berakta az edző oda, most viszont remekül játszott ebben a pozícióban. Rengeteget futott, sokat volt játékban, és végre megfelelően tudta segíteni a támadásokat. Az egyik legjobb volt ma. 8

Pique - Délelőtt még szavazott, délután már focizott. Abszolút produktív nap, mondjuk egyiknél se volt nehéz feladata. 7

Mascherano - A szokásos magabiztosságot kaptuk tőle, az egyetlen necces pillanat a vendégek kapufájánál volt, azt jelentősen elnézték Piquevel. 7

Alba - Talán ő volt a leggyengébb most, mert vagy egy impotens Denis, vagy senki se játszott előtte, így aztán kivonták az oldalát a forgalomból. Úgy meg ugye nehéz részt venni a játékban. 6

Busquets - Meglőtte az idei gólját, hiszen ennél többet nem nagyon szokott. Emellett pedig a szokásosnál látványosabban oldotta meg a feladatait, remekül játszott. 8.5

Paulinho - Igaz, nagyon eltűnt, de mégse éreztem, hogy ennyire rossz lett volna. Ennek ellenére a csere érthető, nem ez volt a brazil legjobb meccse. 7

Denis - Felemás félidőket játszott. Az elsőben teljesen észrevehetetlen volt, a másodikban átkerülve a jobb oldalra valósággal sziporkázott, a gólpassza pedig zseniális volt. 7

Vidal - A hosszú kihagyásai alatt az ember megsajnálja őt, aztán visszatérése után 1-2 jó meccs miatt az ember kezdi elhinni, hogy jó vétel volt a spanyol . Ám előbb-utóbb mindig oda jutunk vissza, hogy kurvára nem. 6

Messi - Az első félidőben még a kapus nyerte a párharcokat, a másodikban már nem volt ellenszer az argentinra. Azért az kicsit ijesztő, hogy mennyire tőle függ idén is a csapat. 8.5

Suarez - A szezon eddigi vesztese. Valverdenek lassan ki kell találnia valamit az ügyében, mert nagyon rossz irányba halad az uruguayi. Jelenleg szinte teljesen használhatatlan a játéka, és ez a csapat mellett főleg neki árt. Ez a meccs végén már meg is látszott, túl sok benne a feszültség, mely még pluszban rányomja a bélyegét a teljesítményére. Suareznek más szerepkört kell találni. 7

Rakitic - Ma már sokkal jobb volt, mint az előző meccseken, sokkal magabiztosabb középpályát láthattunk vele. Suarez szabálytalan gólja előtt az az emelés pedig zseniális volt. 8

Iniesta - Gyakorlatilag ugyanazt lehet ideírni, mint a horváthoz, annyi a különbség, hogy Iniesta eddig is végig játszott. Ez volt az első meccs, mikor kihagyta Valverde, és elég szomorú hogy a rossz teljesítmények miatt be kellett állnia. És lám, meg is sérült. Reméljük, hogy nem súlyos, ám ez mindenképp intő jel az edző számára, hogy nem lehet a spanyolt ennyit szerepeltetni. 8

Gomes - Már egy ideje gondolkodom rajta, hogy miért áll be mindig csereként, ha kezdőként sose játszik. Aztán ma rájöttem: meccsben tartja Valverde, hogy télen eladhassuk. -