worldoffcb

Golyó általi kötél

Barcelona - Huesca meccsértékelés

2018. szeptember 05. - mb22

15359128621674.jpgEgy bajnokság megnyeréséhez elengedhetetlen dolog a kis csapatok ellen stabil meccseken győzelmet aratni. Valverde ezt pontosan tudja, és igazából ő igyekszik ezeket a meccseket a lehető legminimálisabb befektetett energiával letudni. Ennek megvan a maga haszna, nem fárad olyan rohamosan egy csapat, ami tavasszal nagy előny lehet. Vannak azonban olyan meccsek, amikor kicsit megszalad a dolog, és a csapat ver mondjuk 4-et, 5-öt. És akkor van ez bazmeg, amikor annyira megszaladt a történet, hogy mire észbe kaptunk, 8-2-re vezettünk.

_103265963_luis_suarez_reuters.jpgA Huesca alapvetőern masszív csapat benyomását keltette a szezon első kjét meccsén. Megverték rögtön az Eibart, aztán pontot loptak a San Mamésből. Impozáns, főleg ha először szerepelsz a Primerában. A játékuk is olykor szép kombinációkat hozott, szimpatikus kiscsapat. Azonban a dolog másik fele az, hogy ha a Barca két meccsen rúg mindösszesen négyet, akkor sejteni lehet, hogy előbb, vagy utóbb, de a gólzsák kiszakad. Erre azért gondolom senki nem számított. Én semmiképp nem. Ez egyszerűen nem kiszakadt gólzsák, hanem nyilvános akasztás, húsz év letöltendő villamosszék, golyó általi kötél.

barcelona-vs-huesca-la-liga-final-score-8-2-barca-win-in-style-at-camp-nou.jpgDe ami minket érdekel, az a Barca, és annak játéka. Nagyjából hozta a csapat az eddig látottakat. Nőttek a Messit kihagyó kombinációk, Alba lubickolt, ahogyan Coutinhio, és Rakitic. Védekezésnél jól rajzolódik ki az, hogy Valverde törekszik a területek nagyon lecsökkentésére, és ha az ellenfél elkezd oldalt forgatni, azt is nagyon hamar lereagálhja a csapat. Persze mindezt egy Huesca ellen. Azonban gondot jelentett egy félidőn át az, hogy a Piqué-Roberto oldal azon versengett a védekezésben, ki tud szarabb teljesítményt nyújtani. Hát gratulálok, holtverseny lett. A második játékrészre a csapat ezen része is kezdett megszilárdulni, de ez lehet annak is betudható, hogy a Huesca a labdakergetésben és az állandó nyomás alatt elkezdett fáradni, a támadásaik veszélytelenné váltak, és gyakorlatilag arra vártak, hogy mikor jön a Barca, és gázolja el őket.

Egy megjegyzés a vége felé. Kissé meglep, hogy 3 meccs óta, ilyen kispaddal a háta mögött Valverde még mindig ugyanazokat játszatta. Kapott ugyan öt másodpercet Munir, pár percet Malcom, meg egy keveset Arthur és Lenglet is, de Vidal például nevetségesen keveset szerepelt, Rafinha egy percet sem. Lassan el lehetne kezdeni egy kicsit forgatni a csapatot. Ernő! Eddig azért sírt mindenki, mert nincs padunk. Most van! Használd már, verjen meg az isten nyila!

messui_1535927601.jpgBarcelona 8-2 Huesca (Messi 2, Suárez 2, Dembélé, Rakitic, Alba, Pulido ög., illetve Gallar, Cucho)

Ter Stegen - a kapott gólokat nem lehet a számlájára terhelni. Sok lecsorgó labda volt az övé, de összességében nem volt próbára téve. Amivel tudott, hozzájárult a győzelemhez. 6

Sergi Roberto - finoman szólva hagyott maga után kivánnivalót. Főként az első félidőben játszott megelehtősen súlytalanul. Az első gólnál igen rosszul lettek elosztva az emberek, így ketten maradtak rajta. De sok vizet nem zavart, nem igazán próbált tenni lényegében semmit. A második félidőben valószínűleg az ellenfél visszaesésének köszönhetően tűnt jobbnak. Nem tudom, Ernő meddig akarja egy olyan poszton játszatni, ahol nem tud maradandót alkotni. 4

Piqué - az első 45 perc számára is tragikusan alakult. Az első gólnál annyit hibázott, mint egy meccsen összesen szokott. Az egy dolog, hogy csak ő ragadt be, és miatta nem volt les. Ami ennél csúnyább volt, hogy ahelyett, hogy átvett volna Robertotól egy embert, inkább üresben maradt, és premier plánban nézte végig, amint Ter Stegen próbálta menteni a - valljuk meg őszintén - menthetetlent. A második gólnál is súlyos helyezkedési hibát vétett. Ezen a szinten ez nem megengedett. Majd kevéssel a félidő vége előtt konkrétan 20 centiről hagyott ki egy elég nagy ziccert. Oké, nem az a dolga, hogy befejezzen. De ha már ottvan, könyörgöm, ne csesszen már el egy ilyet, világklasszis létére! Ráférne egy-két meccs pihenő. 3

Umtiti - nem volt élete meccse. Az első gólért nem lehet elővenni, ő fogta az emberét, átsuhant fölötte a labda. A második gólban már talán kicsit benne volt, de a védőpárosból magasan ő volt a jobb. Ezért nem is értem, miért őt váltotta Lenglet, nem pedig Gerit. 7

Jordi Alba - elképesztően kijön a különbség közte és Roberto közt. Alba szélsőként klasszisokkal jobb teljesítményt nyújt. Egy gólpassz, egy gól, és egy kierőszakolt öngól. Nem olyan rossz mérleg. Igaz, az első Huesca-gól előtt az ő oldaláról jött a beadás, és nem sokat tett azért, hogy legalább blokkolja, de ez csupán egy apróság amellett, ahogy játszott amúgy. Sokat fejlődött a Rakitic-Coutinho-Dembélé hármassal az összjátéka. 8

Sergio - a szokásos visszalépdelésen túl nem is tudom, mit mondhatnék el róla. Kicsit szürke volt, nem voltak emlékezetes megoldásai. Idény elején mindig ilyen, reméljük, hamarosan belerázódik. 6

Rakitic - elképesztő, mekkora tank az ember. Van egy olyan sanda gyanúm, hogy ő soha nem fárad. A tavalyi, túltolt idénye után idén 3. alkalommal volt kezdő, és 3. alkalommal vitt fel olyan játékot a pályára, ami megsüvegelendő. Tavaly ilyenkor szitkokat szórtunk rá, de be kell lássuk, neki az megy, amit most kell csinálnia. A védekező harmadtól a kapuig gyakorlatilag bárhol lehet rá számítani. A gólja élményszámba ment, mint ahogy a távoli bombái is. 8

Coutinho - kompenzálva azt, hogy Rakitic nem olyan finom, ő mindenhol ottvan, és finomkodik egy kicsit. Zseniális, ahogy olvassa a többiek játékát, mozgását. Vannak olyan elemei a futballnak, amiket tanulni lehet. De ezeket nem. Ezzel születni kell. Továbbra is fenntartom, hogy a Messi-Ronaldo éra után illene aranylabdát nyernie. 8

Dembélé - nagyon durván belendült a gyerek. 4 meccsen 3 gól, és pompás játék. Kezd beleszokni az itteni játékba, és végre kezdi visszahozni az árát. Megmutatta azt is, hogy ha nagyon kell, tud ő lenni a különbség. Összjátékban sokat javult, de van még hova fejlődni. A beindulásai is egyre veszélyesebb, valamint a kapu előtt konstans zavart okoz. 8

Suárez - az elmúlt hetek tragikus formája után már ez a két gól is némi javulásnak tűnik, holott sokat nem javult. Az összjátékok még mindig helyjel-közzel mennek csak, a próbálkozások ellenére sokszor túl nagy fába vágja a fejszéjét. Messi, Coutinho és Dembélé segítsége ugyan ezúttal valamennyit javított az összképen, még mindig bőven van hova fejlődni. Bocs, Lalyos…de ez tényleg így van! 7

Messi - na kezdjük szép sorjában. Indít azzal, hogy fogja, és egy merész húzással leszopat egy egész védelmet, majd a kapust. Aztán belendül, és elkezd állat módjára focizni, van nem egy ziccere, kioszt nem egy nagy zsugát, majd lő mégegyet. Aztán a legutolsó percekben tizenegyest kapunk. Élből megy Coutinhohoz, hogy “tesó, ittvan ha kellene, rúgd te!”, aki elhajtja, mondván hogy lője Laljos, neki kell önbizalom. És Leo nem bedurcizik meg minden, odadobja vígan Lalinak, az meg köszönte szépen, és beverte mint a szart. Na ilyen egy igazi KECSKE. 9